חיים אטקין-שמאות מקרקעין רכוש וחקלאות-בית שמאי - ‎הסדרת זכויות של 400 יח"ד בשכונת ג'ואריש ושיווק מתוכנן של 300 יח"ד נוספות למיעוטים ברמלה | 23.4.2013


עברית  |  English  |  Русский  |  français  |  عربي  |  
תאריך ושעה
 

ייעוץ בווטס אפ

052-3728828

 

 

       
      דף הבית >> ‎הסדרת זכויות של 400 יח"ד בשכונת ג'ואריש ושיווק מתוכנן של 300 יח"ד נוספות למיעוטים ברמלה | 23.4.2013
 

 
הסדרת זכויות לכ-400 יח"ד בשכונת ג'ואריש

בנוסף, קרקעות למאות יחידות דיור חדשות למגזר הערבי ישווקו ברמלה
 
לאחר כ-60 שנה של ניסיונות חוזרים ונשנים להסדיר את זכויותיהם של בני משפחת ג'ואריש, צפויה מועצת מקרקעי ישראל לאשר היום (שלישי) הסדרת הזכויות למחזיקים של כ-400 דירות בשכונת ג'ואריש ברמלה. זאת, במסגרת החלטת מועצה היסטורית שמובילים שר הבינוי והשיכון ויו"ר מועצת מקרקעי ישראל אורי אריאל, מנהל רשות מקרקעי ישראל בנצי ליברמן ועיריית רמלה בראשותו של יואל לביא.
 
לאחר קרוב לחצי שנה ולראשונה מאז הקמת הממשלה, יכנס היום שר הבינוי והשיכון ויו"ר מועצת מקרקעי ישראל את המועצה לישיבה ראשונה. בשיחות שקיים ביחד עם מנכ"ל רשות מקרקעי ישראל, בנצי ליברמן, סוכם כי מעתה תתכנס המועצה אחת לחודש לישיבות עבודה קבועות ומסודרות.
 
לאחר עשרות שנים, הצליחו הצדדים ליצור מתווה לטובת הסדרת הזכויות ופתרון משפטי בג'ואריש, שם מתגוררות משפחות בני מיעוטים אשר הגיעו למקום לאחר שפונו מכפר קטרה ליד גדרה במלחמת העצמאות. המשפחות שוכנו בבתים צמודי קרקע על ידי משרד הבינוי והשיכון. במשך השנים התבצעה על ידי המחזיקים בנייה של בתים נוספים ללא היתרי בנייה כדין וכן בנייה בלתי חוקית ותפיסה של שטחים נוספים.
 
במשך כל אותן שנים המשיכו המשפחות להתגורר בבתיהם ללא הסדר חוקי, וללא תשתיות ראויות. כ-70 מהמשפחות המתגוררות בשכונה הגישו עתירה לבג"צ בשנת 2007 בדרישה לפעול להסדרת זכויותיהם. מצב זה נמשך עשרות שנים עד אשר נמצא, כאמור, מתווה להסדרת הזכויות אשר יובא לאישור מועצת מקרקעי ישראל בישיבתה היום. לפי הסדר זה רשות מקרקעי ישראל תגבה תשלום מופחת בגין הקרקע, וכן כל מחזיק יידרש לשלם תשלום יחסי בגין עבודות הפיתוח. זהות המחזיקים הזכאים להירשם כבעלי זכויות במקרקעין תקבע ע"י ועדת בעלות מרחבית של רשות מקרקעי ישראל.
 
בד בבד, עיריית רמלה ביצעה עבודות פיתוח בשכונה הכוללות התקנת תשתיות ביוב וכבישים, כאשר רשות מקרקעי ישראל השתתפה במימון הוצאות פיתוח אלה בשיעור של 4.6 מיליון שקל.
 
שר הבינוי והשיכון אורי אריאל אמר: "לאחר עשרות שנים של מצב בלתי תקין כלפי המשפחות וכלפי המדינה, מצאנו פתרון שיסדיר את זכויותיהן של מאות משפחות בשכונת ג'ואריש. חוסר הבהירות פגע בהתפתחות השכונה, בפיתוחה ובהרחבתה, ועם אישור ההסדרה תושבי השכונה יזכו לא רק לעבודות פיתוח ושדרוג התשתיות, אלא גם בהסדרת זכויותיהן והרחבה נוספת של השכונה ב-200 יחידות דיור חדשות שיתרמו לשגשוגה של השכונה, לצד הרחבה של שכונה נוספת של המגזר הערבי. על המדינה לדאוג לפתרון מצוקת הדיור של כל המגזרים. אני רוצה להודות לראש עיריית רמלה יואל לביא ולמנהל רשות מקרקעי ישראל בנצי ליברמן על המאמצים שנקטו לטובת השכונה".
 
ראש עיריית רמלה יואל לביא אמר: "אני מודה לשר הבינוי והשיכון מר אורי אריאל ולמנהל רמ"י  מר בנצי ליברמן, על מציאת פתרון צודק והסדרת זכויותיהן של מאות משפחות ערביות. זו הנאה גדולה להיות שותף לגיבוש הסדר המהווה פריצת דרך ביחס המדינה לתושביה הערביים בשכונת ג'ואריש ברמלה. אני מאחל לתושבי ג'ואריש מימוש מהיר של זכויותיהם ופיתוח השכונה".
 
מאות יחידות דיור חדשות ברמלה ישווקו לאוכלוסייה הערבית

במקביל, שר הבינוי והשיכון יו"ר מועצת מקרקעי ישראל אורי אריאל, מנהל רשות מקרקעי ישראל בנצי ליברמן וראש עיריית רמלה יואל לביא, פועלים כעת גם לטובת תוספת של מאות יחידות דיור בבנייה חדשה למגזר המיעוטים בעיר רמלה.
 
שכונת ג'ואריש עצמה תורחב במשולש השטח שבין שכונת ג'ואריש, שכונת נווה דקלים וכביש 431. התכנית תוסיף כ-200 יחידות דיור ושטחי ציבור למתן מענה לצרכי השכונה כולה. התכנית נמצאת לקראת מתן תוקף ורשות מקרקעי ישראל תעמיד תקציב לתכנון מפורט לביצוע של המתחם לטובת העירייה במטרה לקדם את שיווקו וביצועו של המתחם.
 
בנוסף, תורחב שכונה נוספת של האוכלוסייה הערבית בעיר – שכונת גן חק"ל ב', בשטח שבין השכונה לכיוון כביש 40. התכנית תוסיף 82 יחידות דיור ושטחי ציבור לטובת השכונה. התכנית אושרה להפקדה בוועדה המחוזית.
 
כלומר, בסך הכל יהיו שיווק והסדרה של כ-700 יחידות דיור בעיר רמלה לטובת מגזר המיעוטים. 
 

 
 

 


 
הצטרף לרשימת התפוצה שלנו והיה מנוי על "סקירה שבועית" וקבל חינם את כל המידע והעדכונים 


אימייל
שם
 לקראת אישור: בג'ואריש יקבלו בעלות על בתיהםהמדינה תטיל סנקציות על קבלנים שיפלו בין אזרחים במכירת דירות 
  
 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...
+ שלח משוב
   משרד ראשי - תל אביב והמרכז,  טל': 03-7542873   || מוקד הודעות:  24/7 : 03-7542873     פקס: 03-7622513  :FAX                    
 
סניף חיפה והצפון:  טל:  04-8715370     פקס: 04-8715763  :FAX ||    סניף ירושליים:  02-5660085        ||     סניף באר שבע והדרום:   08-6450007     
 נייד:    052-3728828    : Mobile   ||   דוא"ל משרד:   office@etkin.co.il    ||  דוא"ל חיים: haim@etkin.co.il 

    
 כל הזכויות שמורות לחיים אטקין - שמאות סקרים ומידע    © All Rights Reserved To Haim Etkin - Appraiser      ©   1985 -2020 
למעלה מ- 33 שנות מצויינות בשמאות אמינה, מהימנה, נכונה ומדוייקת

 
 
לייבסיטי - בניית אתרים