חיים אטקין-שמאות מקרקעין רכוש וחקלאות-בית שמאי - חגיגת אתרי המכירות מרסקים את הנדל"ן המסחרי


עברית  |  English  |  Русский  |  français  |  عربي  |  
תאריך ושעה
 

ייעוץ בווטס אפ

052-3728828

 

 

       
      דף הבית >> חגיגת אתרי המכירות מרסקים את הנדל"ן המסחרי
 
חגיגת אתרי המכירות ירסקו את הנדל"ן המסחרי
 

 
משבר בנדל"ן המסחרי מתגלגל ומתרחש מולנו ודי להרים את הראש ולראות את שפע השלטים המחפשים שוכרים
 
חגיגת אתרי המכירות והרעש התקשורתי סביבם יוצרים קרנבל שלם של מכירות וקניות שאת המחיר האמיתי משלמת הכלכלה הישנה
 
"שטחי המסחר של העתיד עוברים לענן והם מובילים לירידת שכר הדירה בענף המשרדים והמסחר, עניין שמוריד ופוגע בשווי נכסי משרד ומסחר כשאת המחיר האמיתי ישלם כלל הציבור לאחר שהלווים כספים מהבנקים להקמת עוד ועוד שטחי משרד ומסחר לא יוכלו להחזיר את הלוואותיהם"
 
מחירי הדירות? "השינוי שהורגש באוויר ירד לקרקע. אנחנו נכנסים לעידן הקרח ולתקופה ארוכה של קיפאון במחירים שאולי גם יסייעו ללחוץ את המחירים כלפי מטה ולהתאימם לשווי האמיתי של הנכסים מאחר ושוק הדירות התנהג כמו שוק מניות"
 
 
בעוד כולם עסוקים בנדל"ן למגורים מתפתח משבר חמור וחריף שמאיים על הבנקים.
 
בעלי החנויות הפיזיות נפגעים והפגיעה הזו משפיעה על יכולתם לשאת בדמי שכירות גבוהים.
 
משבר בנדל"ן המסחרי מתגלגל ומתרחש לנגד עינונו ודי להרים את הראש ולראות את שפע השלטים המחפשים שוכרים.
 
"הטכנולוגיה מייתרת שטחי משרד ומסחר" – התפוח ששינה את העולם, לא של אדם וחווה לא של ניוטון כי אם התפוח של סטיב ג'ובס שהביא את האינטרנט והנגישות לכף ידנו הוא המאיים לרסק את הנדל"ן המסחרי.
 
אנחנו בעיצומו של משבר נדל"ן מסחרי והמשבר בעיתונות הכתובה והמשודרת הם רק סממן, כשליוטיוב יש היום רייטינג גבוה הרבה יותר מערוצי הטלוויזיה המסורתיים.
 
הבנקים המלווים  יהיו הראשונים להיפגע ושווי חברות יקטן בעקבות ירידת שווי ה"המלאי", עניין שישפיע ומשפיע גם על עתיד הפנסיות של כולנו.
 
הטכנולוגיה מייתרת שטחי מסחר ומשרד, ושטחי המסחר של העתיד נמצאים היום בענן.
 
מרכזי הקניות הגדולים ( מתחמי "ביג" והקניונים ) ששטחיהם גם אם יוכפלו שווים יקטן בשל לחץ השוכרים להקטנת דמי השכירות.
ירידת דמי השכירות מושפעת גם מפדיון בעלי העסקים, פדיון שקטן ויקטן בעקבות חשש ממיתון ומהרעה במצב הכלכלי, כך אומר חיים אטקין- שמאי הרכוש והמקרקעין.
 
התופעה של מרכזי מסחר וקניונים נטושים, מוכרת בארה"ב שם שטחים כשטחה של מדינת ישראל, עומדים ריקים ונטושים, ללא דורש.
 
ירידות מחירים? "בהחלט כן" אומר אטקין
 
"מחירי השכירות של משרדים ירדו והם כבר יורדים עניין המשפיע על שווי הנכס. ירידת המחירים לצד היצע גדול, יביאו את בעלי נכסים להפנמת המצב ולהשכרת הנכס ובלבד שלא יישאר ריק מדיירים"
 
"אני מזהה כבר היום משבר בשוק הנדל"ן המסחרי: משרדים וחנויות. ירידת דמי השכירות המתמשכת הם עדות לכך והלחץ הזה, להורדת דמי השכירות מצד השוכרים, ילך ויגבר"
 
מקסום רווחים וחיסכון לצד ייעול שיטות עבודה וניצול הטכנולוגיה למזעור הוצאות הם המפתח וצו השעה של כל בעל עסק ורבים מבעלי העסקים מבינים והבינו זאת והם מקיימים מסחר ער ושוקק ברשת האינטרנט, זירת מסחר פעילה, יעילה ורווחית מאד המאפשרת לספק להחזיק מחסני מלאי באזורים נדחים בדמי שכירות סמליים תוך הסתמכות והתבססות על חברות משלוחים או הדואר לצורך אספקת המוצר.
 
"למה שפירמת עורכי דין או ראיית חשבון תחזיק עשרות ואולי מאות מטרים רבועים של משרדים ותשלם דמי שכירות, ארנונה, חנייה, ציוד משרדי, טלפונים פרטיים, כיבוד, ארוחות, חנייה חשמל מים דמי אחזקה ועוד, כשאפשר לספק לעובד מחשב נייד זעיר, עם תקשורת וחיבור לענן בו יושב כל המשרד, ושהעובד ישב בביתו  וינהל את תיקי הלקוחות.
את הפגישות יקיים בחדר הישיבות של המשרד או מ"חדר חם" שמשמש מספר עורכי דין כשהשלט על הדלת מוחלף. בדיוק לפי המודל של "בית הרופאים" בו כל רופא מגיע לחדרו בשעה היעודה עם שלט מגנט"
 
הטכנולוגיה מייתרת "שבת אחים גם יחד" במשרדי ובמגדלי פאר יקרים מפז וביטול שעות עבודה בניוד נסיעה וחיפוש אחר חנייה.
 
גם העיתונאים המספקים את החומרים למערכת מתנהלים מבלי לשבת במשרדי העיתון.
 
 
טכנולוגיית ה NGN היא העדות לשינויים הטכנולוגיים המתרגשים עלינו. " בזק מוכרת נכסים במיליארדי שקלים, מבני הענק של המרכזיות שהיו פרוסות בכל הארץ הם העדות לכך, הם הפכו לנכסים מיותרים והם נמכרים וחלקם יוסב למגורים ולא למסחר" אומר אטקין
 
רשת האינטרנט מאפשרת מסחר משגשג לצד ניהול מערכות מידע ותקשורת ואלו מייתרים  שטחי משרד ומסחר. התופעה תתרחב בעשור הקרוב ותשנה את פני שוק שכירות המשרדים אומר אטקין.
 
"עצמאי יכול היום בנקל להסב חדר בדירתו למשרד ואת הפגישות העסקיות לקיים ממשרדים המשכירים שרותי משרד נפלאים, בתמורה לשעות השימוש. עניין זה כבר צובר תאוצה בלתי רגילה בארץ ולא מעט לשכות מקצועיות של ארגונים מכובדים מציעים עניין זה לחבריהם" אומר אטקין
 
אנחנו עדים היום למשרדים המספקים שירותים לפי שעה.
 
דפוסי החשיבה הנדלניים משתנים. בעבר הסבת שטחי מגורים לתעסוקה נחשבה למטיבה עם בעל הקרקע והייתה גוררת השבחה כמעט בהכרח. כיום העניין מאד בעייתי ומחייב בחינה פרטנית ובדיקה ובמקרים רבים מדובר אפילו בפגיעה של ממש בשווי.
אנו עדים לתופעה חדשה בה מבני משרדים מוסבים למגורים.
מחירי הדירות? "השינוי שהורגש באוויר ירד לקרקע. אנחנו נכנסים לעידן הקרח ולתקופה ארוכה של קיפאון במחירים שאולי גם יסייעו ללחוץ את המחירים כלפי מטה ולהתאימם לשווי האמיתי של הנכסים מאחר ושוק הדירות התנהג כמו שוק מניות"
 
"המחיר רחוק מהשווי הכלכלי של נכסי הנדל"ן למגורים" סיכם אטקין

 

 
 


הפדיון למ"ר בת"א יורד
שטחי המסחר של העתיד עוברים לענן: ישראל במקום ה-3 בקניות באינטרנט בחו"ל


"המסחר המקוון הוא רצחני עבור הרשתות והקניונים"

דואר אדום @ כתוב לנו Weekly Review

סקירה שבועית

הצטרף לרשימת התפוצה שלנו והיה מנוי על "סקירה שבועית"

קבל חינם את כל המידע והעדכונים ישירות ותהנה מגישה לארכיון הסקירות שלנו - מאגר המידע האולטימטיבי לשמאים,עורכי דין, מהנדסים,חקלאים, קבלנים, משקיעי נדל"ן, חברות ביטוח, פיננסים ועוד...

 
דוא"ל:
שם:
 
 


 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...
+ שלח משוב
   משרד ראשי - תל אביב והמרכז,  טל': 03-7542873   || מוקד הודעות:  24/7 : 03-7542873     פקס: 03-7622513  :FAX                    
 
סניף חיפה והצפון:  טל:  04-8715370     פקס: 04-8715763  :FAX ||    סניף ירושליים:  02-5660085        ||     סניף באר שבע והדרום:   08-6450007     
 נייד:    052-3728828    : Mobile   ||   דוא"ל משרד:   office@etkin.co.il    ||  דוא"ל חיים: haim@etkin.co.il 

    
 כל הזכויות שמורות לחיים אטקין - שמאות סקרים ומידע    © All Rights Reserved To Haim Etkin - Appraiser      ©   1985 -2020 
למעלה מ- 33 שנות מצויינות בשמאות אמינה, מהימנה, נכונה ומדוייקת

 
 
לייבסיטי - בניית אתרים