חיים אטקין-שמאות מקרקעין רכוש וחקלאות-בית שמאי - מבנים לשימור ושימור מבנים


עברית  |  English  |  Русский  |  français  |  عربي  |  
תאריך ושעה
 

ייעוץ בווטס אפ

052-3728828

 

 

       
      דף הבית >> נכסים מיוחדים >> מבנים לשימור ושימור מבנים
 

על מבנים לשימור ושימור מבנים.. .. ..

שימור מבנים או מבנים לשימור . מה זה ? מה הם אותם מבנים המיועדים לשימור ? מי צריך את זה,למה זה נועד והיכן נמצאים מבנים אלו ?

" אפשר לגור עם יצירת אמנות בבית ואפשר לגור בבית שהוא יצירת אמנות "
שימור בניינים בת"א: מעלה או מוריד את הערך?

מבנים לשימור הם מבנים ישנים, בעלי ערך /חשיבות היסטורית, בעיקר בשל אופי אדריכלי וארכיטקטוני ייחודי המשקפים תקופה או קונספט או "גישה או אופנה" אדריכלית וככזה, יש עניין לשמר את אופי המבנה לטובת הכלל. משהו בבחינת טיול לעבר

אירופה משופעת באתרי שימור מהם כולם מתפעלים וענין השימור מוכרז לעיתים על ידי גופים בין לאומיים (אונסקו ) המאתרים מבנים ולעיתים שכונות שלמות לגביהם יש חשיבות הסטורית ומכריזים עליהם כעל אתרי שימור וכעל אתר מורשת עולמית.

לאתרי מורשת עולמית בישראל  |  ברשות העתיקות קם מנהל שימור  |  רשות העתיקות  |  עידן התנ"ך  |  כך מוכרים היסטוריה  | 

מחקר: הנכס השמור ויחסו לסביבה ( בר אילן )  |    צפו במצגות: כך גורפים רווחים משימור מבנים  |  עלויות שימור המבנים   |    ביאליק שלא הכרתם: הרחוב הכי מיוחד בתל אביב  |  
              

 הליך השימור הנו יקר מאד. מדובר בהוצאות חסרות תקדים בהיקפן. שימור הטמפלרים הוא דוגמה לכך.

מבחינים בכמה "דרגות" שימור וככל שדרגת השימור "עולה" היא "מחמירה" יותר או גבוה יותר, וכך גם המגבלות שחלות על הנכס מוקפדות יותר.

שימור א'- מבנים לשימור בהגבלות מחמירות, אין תוספת זכויות בנייה, ואם יש, אלו ניתנים לניוד ולא למימוש בנכס המוגדר כאמור לשימור בדרגה א' - שימור במגבלות מחמירות..

שימור ב',ג' מבנים לשימור בהגבלות לא מחמירות, יש תוספת לזכויות בניה אך אלו מזעריות או קטנות או זהות לנכס רגיל אך השימור נדרש בהוראות מתאימות.

 

רק בתל אביב עצמה, אלפי בתים מוגדרים כמבנים לשימור ובאתר העיר ניתן למצוא את תכנית השימור הוראות תכנית השימור העירונית, תכנית מתאר 2650ב1, "שימור מבנים ואתרים בתל-אביב", כפי שפורסמו להפקדה בתאריך 11/01/2001

העיר הלבנה בתל אביב- מסמך רקע לסיור ניתן להורדה בו רקע בדבר הכרזת אונסקו:

בתחילת חודש יולי 2003 הכריז אונסק"ו,[1] ארגון האומות המאוחדות לענייני מדע, חינוך ותרבות, על אזור "העיר הלבנה" בלב תל-אביב כאתר מורשת עולמי. ההחלטה התקבלה פה-אחד במועצת אונסק"ו, שחברות בה 21 מדינות.

בהכרזה נקבע כי המתחם, שתוכנן לפני כ-70 שנה (בין שנות ה-30 לשנות ה-50), שמר על צביונו הייחודי לאורך השנים, ועל כן הוא בעל ערך תרבותי ואדריכלי בין-לאומי. ההכרזה היא למעשה הכרה בין-לאומית רשמית בייחודה של תל-אביב כמייצגת בצורה מובהקת את אדריכלות הסגנון הבין-לאומי ("באוהאוס").

הכרזת אונסק"ו אינה מבטיחה כספים לשימור, ואין לה מעמד תחיקתי.

 הכרזת אונסק"ו חלה באופן כללי על שלושה אזורים בתל-אביב, ואלה הם:[2]

  1. האזור שבמרכזו כיכר דיזנגוף, המשתרע בין שדרות בן-גוריון, שדרות בן-ציון ורחוב אבן-גבירול;
  2. אזור לב העיר, שנכללים בו שדרות רוטשילד מרחוב נחמני עד תיאטרון "הבימה" והרחובות שבסביבה;
  3. אזור "מתחם ביאליק", שנכללים בו הרחובות ביאליק, הס, אידלסון ועוד.

[1] ארגון אונסק"ו,  UN-Educational, Science and Cultural Organization, הוקם בשנת 1945. מטרתו, כפי שהוא רואה אותה, היא להביא לידי כך שלכל אדם, ללא כל קשר למקום מגוריו, תהיה הזדמנות ללמוד איך לחשוב על ערכים הומניסטיים, לפתחם ולטפחם, לשם התקדמות כלכלית וכדי להניח את היסודות של זכויות האדם לשלום ולכבוד. מתוך אתר האינטרנט של הארגון,  www.unesco.org, תאריך כניסה: 24 בנובמבר 2003. 

[2]  אסתר זנדברג, "תל-אביב –  אתר מורשת עולמית" הארץ, 4 ביולי 2003.

מי אמור לשאת בהוצאות האדירות הללו של שימור מבנים ?

כמו בתמא 38 גם כאן יצר המחוקק רעיון "חדשני". בעלויות השימור נושא בעל הנכס. בתמורה לעלויות אלו יעניקו לו במקום כסף, זכויות בניה והוא יחוייב על פי חוק לשמר את המבנה.  אם הנכס שלו מוגדר כנכס לשימור שלא ניתן להוסיף לו שטחים,( שימור חמור )  יוכל הוא למכור את זכויות הבנייה שניתנו לו לשכנו ובתמורה שיקבל, ישקם וישמר את הנכס. "ניוד זכויות בנייה" כך זה נקרא.

מבולבלים ? לא רק אתם.. .. ..

בדיוק כמו תמ"א 38 אותו רעיון.

תמ"א 38 שהנה תכנית חיזוק מבנים כנגד רעידת אדמה, קובעת שתמורת חיזוק המבנה יתנו לבעני הבניין זכויות בניה נוספות, שימסרו לקבלן שבתמורה יחזק את הבניין ללא כל עלות לדיירים ובתמורה יקבל ויממש את זכויות הבניה ויוכל למכור את הדירות שיבנה מעל או בצד הבניין שחיזק.

גם תכנית השימור מאפשרת תוספת זכויות בנייה למבנה לשימור ועל ידי כך להעניק לבעליו תמורה- שווי כסף, בגין עלויות השימור הגבוהות, ובמקרה בו מדובר במבנה שימור חמור, שלא ניתן לעשות שימוש בפועל בזכויות הבנייה שניתנו לו,  אז ניתן לניידם קרי למכרם לשכן.

אגב, תמ"א 38 איננה חלה על מבנים לשימור.

 

הארץ Online: תוכנית השימור של עיריית תל אביב מקיפה כ-1,600 מבנים במרכזה ההיסטורי של העיר - מהם כ-170 מבנים המיועדים לשימור מחמיר. הסיווג המחמיר שולל כל תוספות בנייה בנכס, ולמעשה נוטל מידי בעליו את זכויות הבינוי שטרם מומשו. על ניוד זכויות הבניה.

האם מבנים לשימור שווים יותר בשוק הנדל"ן ? תלוי את מי שואלים. ( אני חושב שכן )

הנה קישור לחומר מענין שכדאי לקרוא בעניין שימור בכלל והתועלת הכלכלית או היתרון הכלכלי של נכס נדלן לשימור. מה שכן ניתן לאמר שכמו בתמ"א 38 גם במבנים לשימור, תוספת זכויות הבנייה הנה יתרון כלכלי רק באזורי הביקוש ואלו כידוע מתמקדים היום באזורים מצומצמים בארץ הזאת.

כסף גדול ממשיך לזרום לשוק המבנים לשימור בתל אביב, ובשוק הנדל"ן יש החוששים כי בענף מתפתחת בועה. עדות לכך התקבלה אתמול, כאשר בית עמנואל טובים שברחוב אלנבי 11 נמכר ב-5 מיליון דולר חודש בלבד לאחר שנקנה ב-3.2 מיליון דולר. TheMarker  מוצר נדל"ן מבוקש בתל אביב: בניינים ישנים ומתפוררים

תמ"א 38 חסרת חשיבות בהקשר הכלכלי שלה,  ולעולם לא תצא אל הפועל בטברייה או בבית שאן, שהם "ה" אזורים בסיכון הגבוה ביותר, והסיכוי של התכנית להתממש הוא באזורי הביקוש- תל אביב רבתי.

גם תכניות השימור לא יצלחו בחיפה או בעכו, אשר גם שם יש מבנים לשימור,  שכן תוספת זכויות הבנייה או ניוד זכויות הבנייה בטלים בשישים נוכח עלויות השימור הדרמטיות. העיר עכו היא דוגמה קלאסית לעיר היסטורית-עיר מורשת עולמית בעלת חשיבות ואתר מורשת עולמית.

מבנה ישן ומרשים ששימש כבית חרושת לגפרורים בפלשטינה של המאה הקודמת וייצא גפרורים לכל האיזור, עומד עזוב ומוזנח. הרבה הבטחות לשימור ועדיין לא הגיע הגואל

הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה מחוז חיפה אסרה השבוע על הריסתו של מבנה בית האבות "לב הכרמל" בחיפה.

יש לזכור כי ההכרזה על מבנה לשימור כלולה בחוק התו"ב והיא נכללת בתב"ע המגדירה במדייק את המבנים המיועדים לשימור מתחמת אותם ומגדירה את מהות וחומרת השימור.

 אפילו מבקר המדינה מתייחס לנושא ועניין השימור:

בדו"ח מבקר המדינה על הביקורת בשלטון המקומי אשר פורסם בדצמבר 2005, בדק משרד מבקר המדינה בתשע רשויות מקומיות את נושא שימור מבנים ואתרים בעלי ערך תרבותי, היסטורי וארכיטקטוני .

 "שימור" מוגדר כפעולה להבטחת המשך קיומם של מבנים ואתרים שיש להם ערך תרבותי  וארכיטקטוני. 

"שימור מבנים ואתרים בעלי ערך תרבותי היסטורי וארכיטקטוני מעיד על יחסה של החברה לעברה ולערכיה המוצהרים ותואם את העקרונות של פיתוח בר קיימא, שמטרתו להבטי שמירת משאבים חומריים ורוחניים גם לדורות הבאים. אבדן אתרים ומבנים היסטוריים מדלדל את מטען הזיכרון הקולקטיבי ולכן מן הראוי לעשות לשימורם."

קישורים בעניין מבנים לשימור ושימור מבנים.. .. ..

על תרומתה של חברת החשמל לקהילה, בהקשר של שימור: חברת החשמל לא הגבילה את מעורבותה לשימור ולשיקום מבני תחנות-כוח בלבד. עשייתה בתחומים אלה נוגעת גם לשטחים אחרים הנמצאים בחזקתה ואשר נותרו בהם מבנים שהוכרזו כנכסים לשימור

 שימור המורשת הבנויה בישראל

 הארץ Online: לא פחות משבעה מגדלים יכסו את הנוף של מתחם העיר הלבנה, שהוכרז על ידי ארגון אונסק"ו כאתר מורשת בינלאומי הראוי לשימור

 כלכליסט: משמרים את לשכת רואי החשבון    

כלכליסטשמונה פרויקטים לשימור בניינים במדרחוב נחלת בנימין שבתל אביב

 הארץ Online: לפני שקונים דירה בבניין לשימור, צריך לזכור שהוא לא נבנה לפני סטנדרטים מודרניים, וכדי להתאימו לדרישות של שנות ה-2000 צריך להנדס אותו מחדש, תוך הקפדה על שימור הבניין המקורי וחומריו, והדבר אינו פשוט ואינו זול

 nrg :  עכו זה קאן: כך תהפוך דרום עכו לריביירה

 מאות בניינים בתל אביב מחכים שתוכנית השימור של העירייה תסיר מעליהם את קורי הזמן - כיצד ייתכן שלא כך קורה : TheMarker  

   לא כל מבנה היסטורי או מבנה יפה או מיוחד הוא בניין לשימור

 מוזיאון חדש לסגנון הבאוהאוס בתל אביב בבניין בקומת הקרקע ברחוב ביאליק מס' 21 - בעצמו בניין באוהאוס.

הוועדה המחוזית חיפה אישרה את הראשונה מתוך כמה תוכניות לתהליך שימור ופיתוח אזור המושבה הגרמנית בחיפה, באזור שבין רחוב אלנבי לרחוב הגפן.

nrg מעריב: אושרה תכנית השימור של תל אביב: צפויות תביעות עתק

Ynet: בית פרומין בירושלים- המבה יוקדש להקמת מוזיאון לתולדות הכנסת

הארץ Online: אופס, המבנה התמוטט

  mynet: ( עכושלושה אתרים היסטוריים נמכרו ב-12 מיליון שקל

Ynetמרד הבתים העצובים  על כיכר מוגרבי ורחוב אלנבי בת"א

TheMarker: שני משקיעים אנגלים רכשו בניין לשימור ברחוב נחמני 22 בתל אביב תמורת 4.6 מיליון דולר

nrg: שימור ושיפוץ מבנים ישנים

"הבית האדום", ברחוב נחמני 43 בת"א נמכר תמורת 28 מיליון שקל; מדובר בבניין בן שלוש קומות המוגדר כמיועד לשימור מחמיר

כלכליסט: עיריית ת"א הרסה את הבית היהודי היחיד במתחם שרונה

nrg מעריב: הבית בקצה הקיבוץ- שימור בניינים 

TheMarker:  חושפים אבנים: פסק הדין שניתן בי-ם יעודד הרשויות לפעול בנחישות נגד יזמים הפוגעים במבנים לשימור

תביעה של 23.5 מיליון שקל מבוססת על אובדן זכויות לבניית 22 יחידות דיור. בעירייה טוענים כי ניוד זכויות בתוכנית המחמירה מאפשר לקבל תמורה כספית מלאה

י-ם: דוח מבקר המדינה על השלטון המקומי מותח ביקורת חריפה על העסקה למכירת בית פרומין, משכנה הזמני של הכנסת בשנות החמישים והשישים

מלון בוטיק חדש בחיפה. בשם 'קולוני חיפה'  במושבה הגרמנית בעיר. מבנה טמפלרי שהוקם בשנת 1905 ונבנה גם אז לשמש כמלון בשם אפינגר בין השנים 1905-1978. את השטח, המשתרע על 1.2 דונם ועליו המבנה לשימור, רכש משקיע יהודי אמריקאי בעבור 5 מיליון שקל. בשחזור ושימור המבנה הושקעו כ-15 מיליון שקל נוספים. תהליך השימור והשחזור בוצע במהלך שנה וחצי.  

המדינה מציגה: מבנים לשימור במחירי רצפה

צפת: משמרים כשמתאים

האם שימור המבנים בתל אביב ימשיך במרץ למרות המשבר הכלכלי?

סיור בבתים תל אביביים לשימור ששולבו בתוך מגדלים חדשים

לראשונה מאז 1968 יש לירושלים רשימה רשמית של מבנים ואתרים לשימור. לרשימה, שמכילה כ-8,000 פריטים, שפורסמו באתר האינטרנט של העירייה,עדיין אין מעמד סטטוטורי שימנע את המשך הרס המבנים הייחודיים, אך לדברי מקורות בעירייה, עצם פרסום הרשימה יסייע בהגנה על המבנים האלו.

"שביל הראשונים" – שביל הליכה עירוני, השוזר את סיפורה ההיסטורי של כפר סבא

שרונה ( דרום הקריה בתל- אביב ) -  פרוייקט השימור ההנדסי שטרם נראה כמותו בארץ:

שבעת פלאי ישראל  >  מושבות הטמפלרים בארץ > שרונה- מושבה טמפלרית בלב תל אביב > המושבה שהפכה לקרייה  > תהליך השימור של שרונה > ההכנות להזזת המבנים > הזזת המבנים > הריסת בית המרקחת של ממלוק > סרטון של הזזת המבנים > תיעוד מצולם של הזזת המבנים > 27 מבנים של טמפלרים ישווקו במתחם שרונה > הזזת בית הטמפלרים > הטמפלרים > מגדלי הטמפלרים בדרום הקריה

 

שימור, לא רק למבנים אלא גם לעצים

27 מבנים של טמפלרים ישווקו במתחם שרונה

בעקבות לחץ ציבורי: בית אונגר בצפת ניצל מהריסה

מבית לשימור לבית דירות

תל אביב: בניין לשימור בו התגורר בן גוריון נמכר תמורת 24 מיליון שקל

מבני הטמפלרים בת"א נמכרו לאדלר חומסקי ורוגובין ב-90 מליון ש"ח

לשכת רואי החשבון תובעת מעיריית תל אביב פיצוי כספי של 9 מיליון שקל בגין סעיף 197 לחוק התכנון והבנייה (ירידת ערך נכסים בעקבות יישום תוכניות בנייה) בעקבות תכנית השימור של מבנה הלשכה

מבנה לשימור בתל אביב נמכר לקבוצת רכישה תמורת כ-17.5 מיליון שקל. הנכסהממוקם ברחוב קלישר 23 ובו כ-1300 מ"ר בנוי, בן שתי קומות על מגרש בשטח של 919 מ"ר.

בית התאומים נותר נטוש

בניין לשימור בדרום תל אביב הממוקם ברחוב הרצל 66, נרכש מכונס נכסים תמורת 5 מיליון שקל.

2.5 מליון ש"ח לדירה בפרוייקט שימור בכיכר דיזינגוף

י.ח. דימרי במו"מ לרכישת מבנים לשימור בנחלת בנימין בת"א ב-37 מיליון דולר

עצים אינם פחות חשובים ממבנים

גבעות לכיש: הוכרזה כמרחב לשימור - אך הבולדוזרים עובדים במרץ

פרויקט שרונה ייצא לדרך בעוד שבוע; גינדי קיבלה היתר חפירה


בעלי נכסים, קיבלו  גיבוי  מקביעת שמאי מכריע, וטוענים שתוכנית השימור בוודאי לא השביחה את הנכסים שלהם, ולעתים אף פגעה בשוויים ממש

סרטונים: בית לחם הגלילית > בתים נכחדים > כיכר המדינה > הזזת בית הטמפלרים > הטמפלרים > מגדלי הטמפלרים בדרום הקריה >  

בניין לשימור בחיפה יהפוך למלון בוטיק


מבני הטמפלרים עתידים להיהפך ב־2012 למרכז קניות. קרא עוד

המועצה לשימור אתרים מקדמת חוק חדש שיחייב בעלי נכסים לבצע שימור לצד הקלות במיסוי

מבנה לשימור ברחוב קלישר בתל אביב, שנשרף  ישוקם וישומר בהיקף של 11 מיליון שקלתכנית שימור איננה  משביחה נכס

מתחם הכובשים: הבניינים שייבנו יהיו בנייני 7 קומות

דניאלה וייס, מהנהגת גוש אמונים והמתנחלים ביו"ש, הולכת להרוס בית היסטורי בתל אביב  |  1.7 מליון ש"ח לדירת 2 חדרים בקומה 3 במבנה לשימור "שינקין 56" בתל אביב   |  קיבוץ איילת השחר: הסנדלריה ההיסטורית שבה לפעילות   |   מסיבה בלתי מובנת, אחד הבתים האקלקטיים היפים של תל אביב הקטנה לא נכלל בתכנית השימור, והוא עומד בימים אלה בפני הריסה    |      גינדי תמכור את שטחי המסחר בשרונה ב-285 מיליון שקל    |   אבו באוהאוס  |   עתיק זה יפה   |   המבנים ההיסטוריים של נצרת עומדים נטושים כבר שנים, כשבת"א כבר מזמן היו נהפכים למלונות בוטיק   |  נדל"ן במקום נוסטלגיה: פרידה מאלנבי 58   |   הבית של מאיר דיזינגוף   |   מסע בין המבנים הישנים של חדרה   |   שימור המבנים מגיע גם לפריפריה: האם זה משתלם?  |  נצרת-דרך הצליינים. מותג עולמי זקוק לשימור  |  חברת עמידר מוכרת במכרז את המבנה לשימור ואת המתחם שמתפרש על פני 3.75 דונמים בשכונת אבו כביר ב-10 מליון ש"ח |   בני 46 ומעלה, בעלי משפחות שילדיהם בוגרים, תל־אביבים ברובם ואמידים כולם - זה פרופיל רוכשי הדירות בבניינים לשימור  |  האנשים שגרים בבתים לשימור  |    נדל"ן ששווה יותר: הופכים חורבות לארמונות  |  העירייה שחוברה לה יחדיו: טיול רגלי קצר בירושלים  |  המודל העסקי לשימור מורשת ישראל  |    המאבק על שימור אתרי מורשת  |   מה יעלה בגורלן של הקרקעות בכפר הערבי ההרוס ליפתא?  |  מההגנה ועד כיפת ברזל: מערכות עולה לרשת  |  דירת גן ברחוב יהודה הלוי , ב-8.5 מיליון שקל  |  העקשנות שהצילה את צריף העץ העתיק  פינוי-בינוי בגבעתיים בוטל בגלל "מבנים היסטוריים"  |  המבנה המנדטורי של המשטרה בר"ג ישומר  |  שיכוני רכבת ישנים בגבעתיים הפכו למתם שימור  | הבית שלכם ברשימת שימור? בספטמבר מועד אחרון לתבוע   |  האם משתלם לגור בבית לשימור?   |  משלבים חדש ליד ישן  | ערך הבית ירד בגלל תכנית שימור? הזדרזו לתבוע  |  בית הדר בתל אביב נגד השימור, יגישו תביעה עקב ירידת ערך נגד העירייה  |   הארנק ישמר את שרונה: מושבת הטמפלרים בת"א הופכת למתחם בילוי  |   מאות בתים נטושים במרכז תל אביב מחכים לדיירים  |  "הכתר" של שער שכם בי-ם שוחזר מחדש  |  הבית בתוכנית השימור בת"א? פנו לקו החם  |   הארכאולוגים זועקים: לא להפריט גנים לאומיים   |  תביעות ב-2 מיליארד שקל הוגשו בגין תוכנית השימור בת"א   |    לאחר 100 שנים: בית היסטורי בת"א הפך למוזיאון   |   קרן השימור של עיריית ת"א חתמה על חוזה ניסיוני ראשון   |    המבנים שהיינו רוצים לשמר בת"א   |   משומשים במצב טוב: טיול בבתי כנסת עתיקים   |   

   
 

 שימור בתל אביב: יהודה הלוי פינת קפקא

ביתכם הוגדר לשימור: ברכה או עונש?
 

מבנים לשימור: כרוניקה ידועה מראש של ביטוח חסר

 האם השימור משתלם ?
 

בניין מגורים לשימור חמור במתחם לבונטין בתל אביב תמורת 19 מיליון שקל. מקווה ישראל 23 ורחוב החשמל 31, גרש  1.1 דונם

 

 איש העסקים רוני דואק יורשה להפוך את בית החרושת ההיסטורי של לודז'יה שברחוב נחמני בתל אביב לביתו הפרטי מבלי להעניק כל גישה לציבור
 

במלאות 90 לנפילת טרומפלדור, התכנסה הממשלה בתל חי כדי לאשר תוכנית שאפתנית לשימור 150 אתרי מורשת בעלות של 400 מיליון שקל


 

מבנה "הטרמינל" הוותיק ברחוב הירקון בתל אביב יוסב למלון בוטיק

 

אבני דרך:
סיור בין מבנים ששוקמו לכאלה שלא


 

כמה מהבתים העתיקים והמרשימים ביותר בישראל מתפוררים ומעלים אבק אך החזרה לימי הזוהר אינה בגדר חלום ישן


 "אדריכלות נעלמת".
 

"אין כל ראיה לכך שתוכנית השימור היא הגורם להתעוררות הביקוש"

 

 מדינת ישראל עמוסה באתרים בעלי חשיבות היסטורית ותרבותית עולמית. כמה חבל שברובם מכסים הזוהמה


פרוייקט תמ"ר


המדינה מכרה את בניין הכנסת הישן ב-10 מיליון שקל - וכעת רוצה להופכו למוזיאוןמנזר עתיק מהתקופה הביזנטית המאוחרת מהמאה השישית לספירה נהרס כליל על ידי יזם שביקש לבנות במקום מבנה מגורים רב קומות


ממ"י ישווק 5 נכסים היסטוריים ביפו

כתב אישום נגד יזמים שהרסו בניין באוהאוס ברחוב ארלוזורוב בר"ג


ראש פינה

השבוע נהרס אחד הבניינים ההיסטוריים המרשימים בתל אביב, מבנייניה הראשונים של שכונת אחוזת בית - הבית ברחוב ליליינבלום 28


 השימור במונטפיורי שלימד על המחסור


האוניברסיטה העברית מכרה את בית ראש העירייה הראשון של ירושלים תמורת 18 מיליון שקלשרון רז.אדריכל, חוקר סביבה עצמאי המסייר, מצלם ומתעד מבנים ותיקים ונטושים וכותב אודותם


סיפורי בתים-זאב ענר


הסיפורים שנחבאים בפינות הבית


בין יוקרתי לעממי: דירת גג בשוק הפשפשים

הוועדה המחוזית: לא יוקמו מגדלים נוספים בנווה צדק

 

לב העיר רכשה בניין לשימור בתל אביב ב-20 מיליון שקל


נוה צדק תישאר נמוכה: הוועדה המחוזית הגבילה את הבנייה לגובה בשכונה

ב"ש: מגורים לסטודנטים או שימור מבנה היסטורי ?

סרבו למכור וכעת נדרשים לשפץ

חומת יפו קרסה

מתחם ארזה בי"ם נמכר ב 150 מליון ש"ח
הרצל שתל שם עץ

נפרדים מקולנוע ת"א

הריסת קולנוע ת"א כמעט אסון

הקולנוע שניסה לפזר אבק כוכבים בשמי ת"א

הבתים המתפוררים של תל אביב: למה בעיר הצפופה עומדים כל כך הרבה בניינים ריקים?


ועדת השרים לתוכנית מורשת תאשר שיפוץ אתרים ב-91 מיליון שקל

אייקונים בסכנת הכחדה

פסח באתרי המורשת: רבותיי, ההיסטוריה חוזרת

הורסים בונים: רובע גן החשמל בתל אביב
 

 
+ שלח משוב
+ שלח הצעה כיצד יש לערוך את העמוד
   משרד ראשי - תל אביב והמרכז,  טל': 03-7542873   || מוקד הודעות:  24/7 : 03-7542873     פקס: 03-7622513  :FAX                    
 
סניף חיפה והצפון:  טל:  04-8715370     פקס: 04-8715763  :FAX ||    סניף ירושליים:  02-5660085        ||     סניף באר שבע והדרום:   08-6450007     
 נייד:    052-3728828    : Mobile   ||   דוא"ל משרד:   office@etkin.co.il    ||  דוא"ל חיים: haim@etkin.co.il 

    
 כל הזכויות שמורות לחיים אטקין - שמאות סקרים ומידע    © All Rights Reserved To Haim Etkin - Appraiser      ©   1985 -2020 
למעלה מ- 33 שנות מצויינות בשמאות אמינה, מהימנה, נכונה ומדוייקת

 
 
לייבסיטי - בניית אתרים