חיים אטקין-שמאות מקרקעין רכוש וחקלאות-בית שמאי - מי שאין לו מה להסתיר לא מסתיר דבר


עברית  |  English  |  Русский  |  français  |  عربي  |  
תאריך ושעה
 

ייעוץ בווטס אפ

052-3728828

 

 

       
      דף הבית >> יומן מקצועי >> מי שאין לו מה להסתיר לא מסתיר דבר
 

שקיפות רבותי,... שקיפות !  יש שקר ומרמה בענף - ומי שנשארים עם המכנסיים למטה הם הלקוחות

מי שאין לו מה להסתיר לא מסתיר דבר. זהו חוק חיים בדיוק כמו החוק שהשמש זורחת במזרח ושוקעת במערב !

מי שתביעתו נדחתה על ידי מומחי חברות הביטוח, ששכרם אגב, ממומן כולו מכספי הפרמיה שלך,  אינו זכאי לקבל העתקים של חוות הדעת שהובילו לדחיית תביעתו אלא בבית המשפט.

מה כן רשאי המבוטח לקבל ? מכתב דחייה מחברת הביטוח בו הטענות לדחייה.

כיצד יוכל לקוח להתמודד עם טענות הדחייה מבלי שיקבל לרשותו העתקים מחוות הדעת שהובילו את חברת הביטוח לדחות את תביעתו  ?  אולי טעות הן ? אולי חסרות הן ?

הרי, אין מציאות יש רק תפיסה .  ( אותו מידע, עם מסקנות הפוכות.. .. ..) דוגמאות רבות לכך, לא חסרות ומלחמת יום הכיפורים היא אולי "ה" דוגמה לכך.

גם היום, בימים אלו ממש: ( המאמר נכתב בדצמבר 2006 )   קריאות בכנסת: לחקור את "מחדל המודיעין"    

Ynet : רח"ט מחקר: אסד רציני בהצעתו למו"מ עם ישראל   דצמבר 2006

Ynet : בכיר באמ"ן מזהיר: הסורים נערכים לעימות  דצמבר 2006  והמהפכות בעולם הערבי, מישהו חזה אותם?  קריאות בכנסת: לחקור את "מחדל המודיעין"

בענף שמאות המקרקעין שומה נגדית היא עניין מקובל ומגובה בחוק. גם שומה מכרעת ( שומה שלישית במספר על אותו עניין בדיוק )  היא עניין מקובל, ידוע, מוכר ומגובה בחוק.

אולי כך הוא כי בענף המקרקעין המחוקק לקח בחשבון שאלו העוסקים בו, עשויים אולי לשגות, או אולי לטעות או יכולים הם לראות את הנתונים מזווית ראייה אחרת ושונה או אולי לנתח את המידע באופן שונה או לתת לו פרשנות אחרת, ולכן הותיר המחוקק בידי הנישום את האפשרות של שומה אחרת ובאין הסכמה, תבוא שומה מכרעת והכל בהליך מקצועי, מהיר וענייני.

בענף הביטוח לא כך הוא.

אולי משום שענף הביטוח מושלם וחף מכל טעות, חף מאינטרסים כספיים וכלכליים, מכל טעות מחדל, השמטה, דיעה קדומה או אולי קונספצייה שגוייה אין כל צורך בכל אלו... אפילו המפקח על הביטוח, זה המכריז חדשות לבקרים כי טובת הצרכן לנגד עיניו, לא טרח לחייב את חברת הביטוח לצרף למכתב הדחייה העתקים מכל חוות הדעת שהובילו אותה למסקנתה לדחיית תביעתה.

הגיע הזמן לפעול בשקיפות מלאה הרי.. .. .. מי שאין לו מה להסתיר לא מסתיר דבר !

טוב יעשה המפקח על הביטוח אם יחייב את חברות הביטוח לתת בידי הלקוח העתקים של כל חוות הדעת בעניינו לתגובה ( תגובה = הצגת חוות דעת אחרת )  תוך 30 יום ורק לאחר קבלת תגובתו ו/או חוות דעת מטעמו, יוחלט בעניין תביעתו.

אחרת, מנסה מבוטח שתביעתו נדחתה להתמודד עם טענות לא ברורות דיין, כשעיניו קשורות, כעיוור שאינו יודע להיכן לכוון ועם אלו טענות בדיוק עליו להתמודד ומה היה בסיס המידע לטענות ומסקנות אלו וכיצד הוא נותח.

ומה דעתך ? .. .. .. איך תזהה כשעובדים עליך ? הבעות הפנים יכולות לסייע לך לגלות מי לצידך ומי נגדך.

והנה רק ביום 20.5.07 הוציא המפקח על הביטוח חוזר בעניין זה לחברות הביטוח.

ראוי לעיין היטב בסעיפים 12,13 לחוזר ואלו מגדירים את השקיפות הנדרשת. אם הוראות חוזר זה ייושמו בפועל הרי ענף תביעות הביטוח ניצב בפני מהפכה של ממש ושומה אחרת ( נגדית) ושומה מכרעת יהפכו לחלק בלתי נפרד מהליך ברור התביעות.

קישור לאתר Ynet ולכתבה בעניין זה: גופים מוסדיים יחוייבו להסביר ללקוחות איך לתבוע אותם.המפקח על הביטוח פרסם כללים להתנהלות חברות הביטוח, קרנות הפנסיה וקופות גמל מול מבוטח שתובע אותן. המטרה: לשפר את ההוגנות מה שהוליד בסופו של יום את חוזר התביעות

 ייעוץ אומנם עולה כסף אך היעדרו יעלה לך הרבה יותר... ..

חבל שתגלה בדיעבד שאמנם חסכת שכר ייעוץ של מומחה שעולה כמה אלפי ש"ח אך בשל היעדרו, הפסדת כמה מאות אלפי ש"ח

 
   משרד ראשי - תל אביב והמרכז,  טל': 03-7542873   || מוקד הודעות:  24/7 : 03-7542873     פקס: 03-7622513  :FAX                    
 
סניף חיפה והצפון:  טל:  04-8715370     פקס: 04-8715763  :FAX ||    סניף ירושליים:  02-5660085        ||     סניף באר שבע והדרום:   08-6450007     
 נייד:    052-3728828    : Mobile   ||   דוא"ל משרד:   office@etkin.co.il    ||  דוא"ל חיים: haim@etkin.co.il 

    
 כל הזכויות שמורות לחיים אטקין - שמאות סקרים ומידע    © All Rights Reserved To Haim Etkin - Appraiser      ©   1985 -2020 
למעלה מ- 33 שנות מצויינות בשמאות אמינה, מהימנה, נכונה ומדוייקת

 
 
לייבסיטי - בניית אתרים