חיים אטקין-שמאות מקרקעין רכוש וחקלאות-בית שמאי - מתווה הסכמי הגג שהובא לדיון בקבינט הדיור | 29.9.2013


עברית  |  English  |  Русский  |  français  |  عربي  |  
תאריך ושעה
 

ייעוץ בווטס אפ

052-3728828

 

 

       
      דף הבית >> מתווה הסכמי הגג שהובא לדיון בקבינט הדיור | 29.9.2013
 
מתווה הסכמי הגג שהובא לדיון בקבינט הדיור
 


שר הבינוי והשיכון אורי אריאל הביא היום 29.9.2013 לאישור קבינט הדיור את תכנית הסכמי הגג שצפויה להניב תוספת עשרות אלפי יחידות דיור במרכז הארץ בשלוש השנים הקרובות. זאת, בהמשך להודעה מהבוקר על סיכום בין שר הבינוי והשיכון אורי אריאל ושר האוצר יאיר לפיד על הקמת "קופת חסמים" בהיקף של מיליארדי שקלים שתנוהל על ידי משרד הבינוי והשיכון, כדי להבטיח שיווקים אפקטיביים ומיידים של קרקעות למגורים.
 
מטרת הסכמי הגג לקבוע מראש לוח זמנים קצר ומואץ ומקורות תקציביים, לפיתוח תשתית כוללת ליחידות הדיור המשווקות. זאת במטרה להבטיח שיתוף פעולה עם הרשויות והיתרי בנייה שיונפקו תוך זמן קצר מאוד על ידי הרשויות המקומיות.
 
על פי ההצעה שיעלה היום שר הבינוי והשיכון אורי אריאל בקבינט הדיור, תאושר הפעלת ארבעה הסכמי גג בארבע רשויות מקומיות שייהנו מהסכמי הגג ויתחייבו לאפשר שיווק קרקע בתחומן בקצב שלא יפחת מ-2,000 יחידות דיור בשנה. כמו כן, מתחייבת רשות המצטרפת להסכם להיות ערוכה מקצועית לאשר בקשות להיתרי בנייה תוך 90 יום ממועד הגשת הבקשה. בנוסף, הרשות מתחייבת להביע תמיכה עקרונית לאישור תקנת שבס בתחומה – מה שיגדיל את מספר הדירות ויקטין את שטחן.
 
בד בבד, מסמיכה הממשלה את הממונה על התקציבים באוצר לבצע את הפעולות התקציביות הנדרשות ליישום ההסכמים שיחתמו מכוח החלטה זו.
 
נכון לעכשיו, הסכם הגג עם קריית גת כבר גובש ובמסגרתו אמורות להבנות 7,500 יחידות דיור. בנוסף ישנם הסכמים המצויים בשלבים סופיים של גיבוש עם קריית ביאליק על 7,500 יח"ד ראש העין 10,000 יח"ד ומודיעין 12,000 יח"ד. אם המו"מ עם אחת מהרשויות הנ"ל לא יעלה יפה, תוצע הטבת הסכמי הגג לרשות אחרת העומדת בקריטריונים של הסכמי הגג.
 
הרעיון העומד מאחורי הסכמי הגג הוא כי דירת מגורים היא 'מוצר משוכלל' הבנוי מחוליות שונות הקשורות אחת בשנייה ונמצאות בתחומי טיפול של משרדי ממשלה שונים וגורמים נוספים. מספיק שחוליה אחת לא תתבצע, כדי לעכב את אכלוס הדירה וכפועל יוצא גם את הפחתת מחיר הדירות.
 
בתוכנית הסכמי הגג ייקבע המימון לפיתוח תשתיות העל, תשתיות צמודות (פיתוח, מגרשים ציבוריים, סלילת כבישים מדרכות ושבילים, קווי תאורה ופיתוח סביבתי) ומוסדות ציבור חובה (מוסדות חינוך). ההסכם כולל גם התייחסות והתחייבות לבניית מוסדות ציבור רשות (מעונות, מתנ"סים, בתי כנסת ומקוואות) על ידי הרשות המקומית. ההסכם מרכז ומפרט את כל המרכיבים הללו, קובע את העלות שלהם, את מקור המימון ואת לוח הזמנים להשלמתם, כדי שיהיו מוכנים לשרת את הדיירים מיד עם אכלוס מתחם המגורים.
 
על פי המתווה שיוגש לקבינט הדיור, יתואם עם משרדי הממשלה הנוגעים במרכיבים השונים כי המשרדים יכללו בתוכניות העבודה שלהם בשנים הקרובות את התקציבים הנדרשים לביצוע כל מרכיבי הפיתוח בכל מתחם בנייה, בהתאם ללוח הזמנים שייקבע לכל הסכם גג.
 
שר הבינוי והשיכון, אורי אריאל אומר כי "תכנית קופת החסמים ומתווה הסכמי הגג הם מהלכים אסטרטגיים על מנת להגדיל את היצע הדיור האפקטיבי ובכך להוריד את מחירי הדיור. אזרחי ישראל ראויים למחירי דיור שפויים יותר וחובה עלינו השרים הנושאים באחריות לנקוט במהלכים דרמטיים על מנת להביא מהר ככל האפשר את שינוי המגמה בשוק הנדל"ן. שיתוף הפעולה עם שר האוצר יאיר לפיד ושילוב צעדים אלה יחד עם צעדים נוספים שנידונים עתה הם בשורה משמעותית שנותנת פתרונות מידיים שלהם השפעה אמיתית על שוק הדיור".
 
מנהל רשות מקרקעי ישראל, בנצי ליברמן, אומר כי "מתווה הסכמי הגג הוא מהלך שובר שוויון שיהפוך את שיווקי רשות מקרקעי ישראל לשיווקים אפקטיביים שיצמיחו עשרות אלפי יחידות דיור , באזורי הביקוש, תוך זמן קצר ומדיד".

השר אורי אריאל:
אזרחי ישראל ראויים למחירי דיור שפויים יותר ואנו נוקטים במהלכים דרמטיים כדי להפחית את מחיר הדיור.
 
מנהל רשות מקרקעי ישראל, בנצי ליברמן:

מתווה הסכמי הגג הוא מהלך שובר שוויון שיניב רבבות דירות בזמן קצר. 


מחלוקת בקבינט הדיור: פרץ ואריאל לא תמכו בהקמת חברה ממשלתית לדיור


קבינט הדיור רוקן מתוכן את החברה לקידום דיור להשכרההצטרף לרשימת התפוצה שלנו והיה מנוי על "סקירה שבועית" וקבל חינם את כל המידע והעדכונים 

אימייל
שם
 
 
 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...
+ שלח משוב
   משרד ראשי - תל אביב והמרכז,  טל': 03-7542873   || מוקד הודעות:  24/7 : 03-7542873     פקס: 03-7622513  :FAX                    
 
סניף חיפה והצפון:  טל:  04-8715370     פקס: 04-8715763  :FAX ||    סניף ירושליים:  02-5660085        ||     סניף באר שבע והדרום:   08-6450007     
 נייד:    052-3728828    : Mobile   ||   דוא"ל משרד:   office@etkin.co.il    ||  דוא"ל חיים: haim@etkin.co.il 

    
 כל הזכויות שמורות לחיים אטקין - שמאות סקרים ומידע    © All Rights Reserved To Haim Etkin - Appraiser      ©   1985 -2020 
למעלה מ- 33 שנות מצויינות בשמאות אמינה, מהימנה, נכונה ומדוייקת

 
 
לייבסיטי - בניית אתרים