חיים אטקין-שמאות מקרקעין רכוש וחקלאות-בית שמאי - שר האוצר הודיע על פרסום מכרזים לבניית דיור להשכרה בחיפה, הרצליה ורמת השרון | 18.12.2013


עברית  |  English  |  Русский  |  français  |  عربي  |  
תאריך ושעה
 

ייעוץ בווטס אפ

052-3728828

 

 

       
      דף הבית >> שר האוצר הודיע על פרסום מכרזים לבניית דיור להשכרה בחיפה, הרצליה ורמת השרון | 18.12.2013
 
מכרזי דיור להשכרה
 
 
שר האוצר הודיע על פרסום  מכרזים לבניית דיור להשכרה בחיפה, הרצליה ורמת השרון

 
שר האוצר, יאיר לפיד, ראש עיריית חיפה, יונה יהב, ראש עיריית הרצליה, משה פדלון ומ"מ ראש עיריית רמת השרון, שירה אבין, הודיעו  היום על פרסום מכרזים ראשונים לדיור להשכרה במחיר מפוקח, במסגרת תכנית הדיור הלאומית שתוביל החברה הממשלתית "דירה להשכיר". במכרז בחיפה ישווקו 268 יחידות דיור, מהן 67 במחיר מפוקח. בהרצליה ישווקו 215 יחידות דיור, מהן 54 במחיר מפוקח. במכרז ברמת השרון ישווקו 246 יחידות דיור, מהן 61 במחיר מפוקח.
 
המכרזים הינם תוצר של עבודת הוועדה הבין משרדית  בראשות החשבת הכללית המשותפת למשרד האוצר, רשות מקרקעי ישראל ומשרד השיכון, והינם מכרזי חלוץ לקראת שיווק אלפי יחידות דיור להשכרה לטווח ארוך.  בנוסף למכרזים אלה צפויים להתפרסם מכרזים לכ-800 יחידות דיור להשכרה בירושלים ולאחר מכן לכ-1200 יחידות דיור להשכרה ברמת גן.
 
במסגרת פרויקט הדיור הלאומי ובהתאם להוראות רשות מקרקעי ישראל, דייר שיחתום על חוזה במתחם יוכל להתגורר בו 5 שנים עם אופציה להארכה ב-5 שנים בכל פעם שחוזה השכירות מסתיים. תנאי השכירות וחוזה השכירות מוגדרים מראש בתנאי המכרז. עדכון המחיר בכלל הדירות, בהתאם להמלצות צוות 90 הימים, יהיה מפוקח וצמוד למדד המחירים לצרכן בלבד לתקופה של 3-5 שנים. לאחר מכן יועלה שכר הדירה לכלל הדיירים ב1% לשנה בלבד לכל היותר.
 
לרשויות המקומיות המשתתפות חלק גדול בהצלחת הפרויקט ותנאי המכרז בכל עיר נקבעו לאחר דיאלוג עמן ובהסכמתן. על מנת שהמכרזים יצליחו, מקיימים משרד האוצר ורשות מקרקעי ישראל את המכרזים ללא מחיר מינימום ועם הגנות פיננסיות ליזם, זאת על מנת להבטיח רמת שירות גבוהה לתושבים במתחמים ואת איתנות הגופים הזוכים.
 
שר האוצר, יאיר לפיד: "היום אנחנו מוציאים לדרך את המכרזים הראשונים לבניית דיור להשכרה לטווח ארוך.  זהו גיים צ'יינג'ר משמעותי שאנחנו מכניסים לשוק הנדל"ן, שעתיד לשנות את פני הדיור בישראל. זה המודל שיכסה בשנים הקרובות את כל המדינה. המכרזים הללו עליהם אנו חותמים היום יהפכו מהר מאוד לבנייני מגורים מטופחים, עם דירות מוארות וירוקות, הבנויות בסטנדרטים הגבוהים ביותר. בגדלים האלה יהיו שטחים ציבוריים וחדר כביסה וחדר כושר. ומה שעוד יהיה לדיירי המגדלים האלה זו ודאות. יהיה להם הביטחון שהמחיר יהיה מפוקח ואף אחד לא יקפיץ אותו, ותהיה להם הידיעה שאי אפשר לבוא יום בהיר אחד ופשוט לזרוק אותם החוצה".
 
ראש עיריית חיפה, יונה יהב: "השכונות הדרומיות בחיפה הן שלט הכניסה המרהיב ביותר שיכול להיות. מדובר בשכונות יפיפיות ה"כלואות" בין הר לים. אני שמח על כך שמשרד האוצר משלב ידיים עם עיריית חיפה בכל הקשור לביזור יחידות דיור בארץ ולפיקוח על המחירים, דבר שבעיריית חיפה עושים כבר מזה מספר שנים. כל מה שנותר לקוות הוא שמשרד האוצר יעשה צעדים משלימים ויכריז על הקמתו של הנמל החדש של ישראל בחיפה, כאשר הדבר יביא ל"שובר שיווין" לצפון הארץ ויביא עמו עשרת אלפים מקומות עבודה חדשים".
 
ראש עיריית הרצליה, משה פדלון: "אני מקווה שההסכם שנחתם יהווה את פתיחת הדרך להתנהלות בעלת אופי חדש של המדינה מול הרשויות, ואני מצפה לשיתוף פעולה שיהיה לו המשך גם בעתיד הקרוב.
עבורנו ,בהרצליה, מדובר בהסכם אשר יביא לעיר עתודת דיור אדירה, שאין ספק שתשפיע על כלל מחירי הנדל"ן בהרצליה. יחידות הדיור להשכרה, שיוקצו לתושבי העיר, במחיר מפוקח, יהוו מנוף להשאיר בעיר שלנו את המשפחות הזוגות הצעירים וליצור כאן קהילה משגשגת ודור המשך עתידי".
 
ממלאת מקום ראש עיריית רמת השרון, שירה אבין: "הרעיון שמוביל שר האוצר הוא רעיון מבורך וראוי ומביא בשורה. עם זאת, לתפישת העולם של הרשויות המקומיות, יש להקצות בהעדפה ראשונה דיור להשכרה לבני המקום".
 
הממונה על התקציבים, אמיר לוי:" פרסום מכרזים אלה להשכרה לטווח ארוך מתבסס על המלצות צוות 90 הימים, דיור להשכרה בטווח ארוך מייצר ודאות לשוכרים ומקטין את הלחצים על הביקושים בשוק הנדל"ן, במקביל אנו מקדמים את החקיקה בנושא הותמ"ל ונטילת קרקעות".
 
 
מנהל רשות מקרקע ישראל, בנצי ליברמן:" אני מברך על שיתוף הפעולה עם משרד האוצר על קידום המכרזים לדיור להשכרה שיתנו פתרון נוסף למצוקת הדיור לזוגות צעירים ולמעמד הביניים.  אני מבין לליבם של עובדי רשות מקרקעי ישראל ואת חששם מפני הקמת החברה לדיור להשכרה,  יחד עם זאת יצרנו מודל שיתוף פעולה שאינו פוגע בעובדי הרשות וקורא למשרד האוצר לסיים את התהליך ההידברות עם ההסתדרות".
 

מנוי על "סקירה שבועית"? מצגת תישלח לפי בקשה נא לציין בנושא המייל "מצגת דיור להשכרה"

 

 


מנוי על "סקירה שבועית"? מצגת תישלח לפי בקשה נא לציין בנושא המייל "מצגת דיור להשכרה"
הצטרף לרשימת התפוצה שלנו והיה מנוי על "סקירה שבועית" וקבל חינם את כל המידע והעדכונים 

אימייל
שם
 


היזם רפי בן שחר יצא להקמת פרויקט ראשון לדיור להשכרה מבלי להמתין למכרזים של המדינה


מנוי על "סקירה שבועית"? מצגת תישלח לפי בקשה נא לציין בנושא המייל "מצגת דיור להשכרה"

 
 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...
+ שלח משוב
   משרד ראשי - תל אביב והמרכז,  טל': 03-7542873   || מוקד הודעות:  24/7 : 03-7542873     פקס: 03-7622513  :FAX                    
 
סניף חיפה והצפון:  טל:  04-8715370     פקס: 04-8715763  :FAX ||    סניף ירושליים:  02-5660085        ||     סניף באר שבע והדרום:   08-6450007     
 נייד:    052-3728828    : Mobile   ||   דוא"ל משרד:   office@etkin.co.il    ||  דוא"ל חיים: haim@etkin.co.il 

    
 כל הזכויות שמורות לחיים אטקין - שמאות סקרים ומידע    © All Rights Reserved To Haim Etkin - Appraiser      ©   1985 -2020 
למעלה מ- 33 שנות מצויינות בשמאות אמינה, מהימנה, נכונה ומדוייקת

 
 
לייבסיטי - בניית אתרים